Żabki

Oddział  Żabki

to oddział składający się z 25 dzieci w wieku 4 i 5 lat (15 czterolatków i 10 pięciolatków).

Część dzieci zna się i przyjaźni już od roku, a nawet dłużej, ale niektóre zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola dopiero od września. Dużo uwagi poświęcamy więc integracji grupy, utrwalaniu zasad bezpiecznej i zgodnej zabawy oraz doskonaleniu czynności samoobsługowych.

Przedszkolaki z grupy "Żabek" lubią poznawać nowe rzeczy, eksperymentować i samodzielnie badać świat. Bardzo ciekawi je przyroda oraz wszelka aktywność plastyczna i konstrukcyjna. Dużo radości czerpią z systematycznie organizowanych zabaw ruchowych połączonych z muzyką, tańcem i śpiewem. Chętnie sięgają po układanki, gry logiczne i pomoce z kącika ćwiczeń, dzięki którym rozwijają  umiejętności potrzebne do późniejszej nauki czytania i pisania.

Dni wypełnione zabawami, zajęciami edukacyjnymi i działaniami w ogrodzie są intensywne i pełne wrażeń. W chwilach przeznaczonych na relaks dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych przez nauczycielki książek i odpoczywają przy spokojnej muzyce.

W oddziale " Żabek" pracują: pani Iwona i pani Ludmiła.

Zajęcia plastyczne

Żabki uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt. „Coś z niczego” w MDK Muranów. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami segregowania odpadów oraz zastanawiały się jak można powtórnie je wykorzystać ?
Podczas warsztatów wykonały kilka prac plastycznych między innymi ze starych skarpetek, włóczki czy makulatury.