Adaptacja

Drogie Dzieci! Drodzy Rodzice 3–latków!

Serdecznie Was zapraszamy na spotkanie adaptacyjne, które zaplanowaliśmy na:

27.08.2020 r. i 28.08.2020 r.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną  i związane z nią obostrzenia sanitarne, zmuszone jesteśmy zmienić w tym roku program adaptacji i ograniczyć go do jednego spotkania.

Zdecydowałyśmy, że po 15 sierpnia nauczycielka zadzwoni do Państwa w celu poinformowania o w/w spotkaniu (dniu i godzinie odwiedzin).

Ograniczenia w związku z epidemią zmuszają nas na podzielenie listy przyjętych dzieci na małe grupy 6 –  osobowe z którymi spotkamy się w proponowanych terminach:

27.08.2020 (czwartek)

I grupa -  godz. 8:30 - 10.00 ( 6 dzieci i 6 rodziców)

II grupa – godz.10:15 - 11:45 ( 6 dzieci i 6 rodziców)

28.08.2020 (piątek)

I grupa -  godz. 8:30 - 10.00 ( 6 dzieci i 6 rodziców)

II grupa – godz.10:15 - 11:45 ( 6 dzieci i 6 rodziców)

Dzieci w tym dniu będą miały okazję poznać swoją panią, pracowników przedszkola, salę zabaw oraz ogród przedszkolny.

Nauczycielka odpowie na nurtujące Państwa pytania, rozwieje  obawy.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: www.przedszkole12.waw.pl.

W zakładce: Adaptacja znajdziecie Państwo istotne informacje, pomocne artykuły, dotyczące pierwszych dni Waszych pociech w przedszkolu.

Tu także zamieścimy potrzebne druki (oświadczenie) do wydrukowania i wypełnienia.

Podkreślamy, iż w każdym składanym  dokumencie niezbędny jest podpis obojga rodziców oraz osób upoważnionych do odbioru dziecka.

Dla każdej osoby upoważnionej do odbioru dziecka należy wydrukować i wypełnić odrębny druk. Jeżeli upoważniamy np. 3 osoby-wypełniamy 3 druki.

W związku ze stale wzrastającą liczbą zakażonych i zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną zastrzegamy sobie zmiany w harmonogramie odwiedzin.

Przypominamy:

do przedszkola przychodzimy w maseczkach lub w  przyłbicach, dezynfekujemy ręce przed wejściem do przedszkola.

Adaptacja trzylatków

Szanowni Rodzice!

Przesyłamy artykuł dotyczący adaptacji trzylatków, przygotowany przez psychologów Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych nr 1 w Warszawie.

Wiadomości na temat przygotowania dziecka do przedszkola z pewnością staną się pomocne i przyniosą wiele korzyści.

Mamusiu, Tatusiu przygotuj mi do przedszkola:

- kapcie na rzepy( tak żebym mógł/ła włożyć samodzielnie

- ubrania na zmianę, dużo bo mogę ze stresu zapomnieć o łazience (3-4 majteczki, 3-4 pary skarpet, 2 bluzki z krótkim i długim rękawem, 3 pary spodni najlepiej w gumkę lub leginsy.

- piżama (stosowna do pogody)

- poszwa na koc o wymiarach (150 x 200), poduszka, mały płaski jasiek.

Wszystkie rzeczy mają być podpisane i umieszczone w podpisanym worku.

Dodatkowo prosimy o przyniesienie:

Dużej paczki chusteczek higienicznych suchych i paczkę chusteczek wilgotnych, ręcznik papierowy.

Informacje, druki, pomocne artykuły dotyczące pierwszych dni Waszych pociech w przedszkolu:

Adaptacja 3 - latków

Upoważnienie do odbioru dziecka