Historia

Przedszkole Nr 12 w Warszawie, to placówka z tradycjami. Wrośliśmy w krajobraz, klimat i historię Muranowa. Przedszkole zmieniało się wraz z nim i staje się, jak wszystko dookoła, coraz nowocześniejsze. Można powiedzieć, że nasza placówka ma charakter wielopokoleniowy. W jej murach dorastają teraz wnuki pierwszych absolwentów, ale cieszymy się również dobrą opinią wśród nowych mieszkańców niedawno powstałych osiedli. Tradycyjnie przyjmujemy młodsze rodzeństwo dzieci kończących u nas edukację przedszkolną lub uczących się już w szkole. Dzięki temu od lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z wieloma rodzinami mieszkającymi w otoczeniu naszego przedszkola.

Pięćdziesięcioletni budynek przedszkolny został kilka lat temu gruntownie wyremontowany i zmodernizowany. Posiadamy jasne, przestronne, bogato wyposażone sale zabaw, teraz w nowych barwach z nowymi podłogami,

estetyczne łazienki,

wygodną szatnię dla dzieci,

funkcjonalne hole i korytarze,

oraz nowoczesną kuchnię,

przygotowującą smaczne, zbilansowane pod względem żywieniowym posiłki.
Starannie ogrodzony i zamykany ogród przedszkolny ma bogatą szatę roślinną oraz nowoczesny i bezpieczny plac zabaw.

Ogromną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo wychowanków - zarówno w budynku, jak i na terenie. Dzieci w salach i w ogrodzie bawią się swobodnie, ale pod troskliwą i czujną opieką całego personelu przedszkola.

Przedszkole organizuje pracę w oparciu o zadania edukacji ekologicznej i ogólnie pojęty, zindywidualizowany twórczy rozwój każdego dziecka. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna organizuje wiele ciekawych, innowacyjnych zajęć plastycznych, słowno - muzycznych, ruchowych i przyrodniczych wynikających z programu wychowania przedszkolnego i wpisanych w codzienny rozkład zabawy i pracy dzieci.

Kadrę pedagogiczną i rodziców wspierają na stałe specjaliści: psycholog i logopeda. Dzieci, za zgodą opiekunów, są objęte obserwacjami psychologicznymi i indywidualnymi zajęciami logopedycznymi. Rodzice w każdej chwili mogą skorzystać z porad i konsultacji.

Przedszkole zapewnia swoim wychowankom na miejscu regularne kontakty z żywą muzyką w czasie koncertów instrumentalistów i wokalistów z Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego oraz z różnymi formami teatralnymi za sprawą zespołów objazdowych sprawdzonych pod względem poziomu repertuarowego i artystycznego. Organizujemy także karnawałowe bale przebierańców, rodzinne pikniki ogrodowe oraz uroczystości i spotkania świąteczne.

Jesteśmy dumni z bogatej i prężnej współpracy z rodzicami. Organizujemy dla nich zajęcia otwarte z udziałem dzieci, starając się zaktywizować i wciągnąć wszystkich do wspólnej zabawy. Rodzice i inni członkowie rodzin chętnie uczestniczą w nastrojowych wieczorach wigilijnych, w uroczystych spotkaniach z okazji Dnia Babci i Dziadka, w zakończeniach roku szkolnego i pożegnaniach "starszaków" oraz w rodzinnych piknikach ogrodowych. Często realizujemy propozycje zajęć podsunięte przez samych rodziców, na przykład: spotkania z reprezentantami różnych profesji lub czytanie i opowiadanie bajek. Oprócz wyznaczonych dni otwartych, rodzice mają swobodny, codzienny kontakt z nauczycielkami. Realizujemy również program adaptacyjny dla dzieci trzyletnich, które dopiero staną się przedszkolakami - dziecko z mamą, tatą może poznać przedszkole i panie nieco wcześniej i oswoić się z nowym miejscem.

Jednym z naszych najnowszych zadań jest nawiązanie ściślejszej współpracy ze środowiskiem lokalnym i miejskim. Tradycyjnie od lat współpracujemy ze Szkołą Podstawową Nr 32, ale tego rodzaju kontakty rozszerzyłyśmy na Szkołę Podstawową Nr 210 oraz MDK Muranów.

Co roku zdobywamy nowych sprzymierzeńców naszych działań.