Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Żabki

Oddział  Żabki

W większości dzieci przestrzegają zasad ustalonych w kodeksie grupy, nie mają trudności z wyrażaniem własnych emocji, bezpiecznie poruszają się w budynku i na terenie ogrodu przedszkolnego.
W grupie daje się zauważyć bardzo dobry poziom usamodzielnienia (ubieranie, rozbieranie, czynności higieniczne). Dzieci chętnie pełnią funkcje pomocnicze podczas przygotowania stołów do posiłków (ustawianie talerzyków, kubeczków oraz sztućców, odkładanie naczyń po zakończonym posiłku). Potrafią sprawnie i w odpowiednim tempie sprzątać salę po skończonej zabawie i odkładać zabawki na wyznaczone miejsce, lecz czynności te wymagają jeszcze częstych przypomnień.
Przestrzegają zasad higieny w zakresie mycia rąk w odpowiednich sytuacjach: po wejściu do budynku przedszkolnego, przed posiłkiem, po wyjściu z toalety, po powrocie z placu zabaw. Chętnie uczą się wierszyków i piosenek, występują w inscenizacjach odgrywając powierzone im role. Lubią zabawy przy muzyce wykorzystując do tego rekwizyty oraz instrumenty muzyczne. Potrafią samodzielnie zorganizować zabawę i współdziałać w zespole. Z elementów o różnym sposobie łączenia tworzą ciekawe i skomplikowane budowle oraz konstrukcje przestrzenne. W grupie zawiązały się przyjaźnie, co widoczne jest podczas zabaw dowolnych oraz powitań i pożegnań. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe świata, aktywne podczas zabaw i zajęć dydaktycznych. Z sympatią odnoszą się do koleżanek i kolegów z grupy ,,Słoneczek”, podczas codziennych spotkań i wspólnych zabaw.
Przed dziećmi nowe wyzwanie – przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Podczas zabaw i zajęć dzieci poznają litery, cyfry, znaki matematyczne. Stawiają pierwsze kroki w nauce czytania i pisania. Poszerzają wiedzę, rozwijają swoje zainteresowania. Z pozytywnym nastawieniem i wiarą we własne możliwości wejdą w kolejny etap edukacji.