Zebranie

Warszawskie wytyczne edukacyjne w czasie pandemii

Ministerstwo Edukacji Narodowej zadecydowało, że we wrześniu uczniowie wrócą do tradycyjnej nauki stacjonarnej. Miasto na pierwszym miejscu stawia zawsze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Dlatego przygotowało już szczegółowe procedury postępowania oraz wytyczne dotyczące dalszej pracy szkół, zarówno dla formy tradycyjnej, jak i mieszanej oraz zdalnej.

Przygotowaliśmy „Warszawskie wytyczne edukacyjne”, które zawierają praktyczne wskazówki dla dyrektorów szkół i przedszkoli, w tym również placówek specjalnych oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych.  Zachęcamy wszystkie szkolne społeczności do dzielenia się swoimi doświadczeniami i problemami. Będziemy wspólnie szukali najlepszych rozwiązań –mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

W dokumencie są m.in. wskazówki, jak właściwe zaplanować pracę, gdzie szukać regulacji prawnych, jak najlepiej zorganizować przestrzeń szkolną, wprowadzić wewnętrzne regulacje dotyczące zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19, jak komunikować się ze społecznością szkolną czy integrować uczniów. Są w nim także zawarte zalecenia dotyczące m.in. jak najszybszego wdrożenia narzędzi do edukacji zdalnej, nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń, organizacji pracy w przedszkolach, wspierania dzieci z niepełnosprawnościami, rozwijania kompetencji cyfrowych czy monitorowania problemów uczniów.

„Warszawskie wytyczne edukacyjne– nauka w czasie pandemii” wraz z dodatkowymi materiałami – w załączeniu.

/uploads/5e614a2f9e722/pages/39/content//warszawskie-wytyczne-edukacyjne-nauka-w-czasie-pandemii-1.pdf

List Prezydenta m.st. Warszawy do Uczniów i Rodziców z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

/uploads/5e614a2f9e722/pages/39/content//list-prezydenta-poczatek-roku-2020-rodzice.pdf

Bezpieczny powrót do szkół.
Działania MEN w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii

W zakresie wychowania przedszkolnego obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 2 lipca br. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.